Jak mierzyć szerokość gum do szycia bielizny

Dzisiaj omówimy mierzenie szerokości trzech podstawowych gum stosowanych w szyciu bielizny. Po co mierzyć szerokość gum do wykończenia bielizny? Jest to bardzo ważny etap podczas planowania bieliźnianego projektu, ponieważ musimy poprawnie dodać zapasy na szwy oraz wykończenia. To właśnie zapasy na wykończenia gum, będą kluczowym krokiem do wykonania by zachować oryginalne kształty oraz długość z formy. Niektóre gumy wszywamy po całej jej szerokości, niektóre składamy na pół, a niektóre tylko w określonej szerokości.

Na przykład przy gumie łamanej nie będziemy dodawać zapasu na wykończenie, ponieważ jej powierzchnia jest zaginana na wykańczaną krawędź i nie potrzebuje miejsca na podwinięcie.

Guma obszywkowa posiada ozdobne wypustki, które są widoczne po wszyciu i po podwinięciu jej na krawędzi. Jednak nie trzeba wliczać wypustek do zapasu na wykończenie jakie chcemy dodać do formy. Liczy się tutaj powierzchnia którą będziemy wszywać w takiej gumie.

Z kolei guma krawędziowa jest gumą, którą można wykańczać i podwijać materiał bez wypuszczania ozdobnych wypustek, ponieważ najczęściej ich ona nie posiada, a cała szerokość gumy to powierzchnia jej wszycia.

To samo dotyczy gumy ramiączkowej, której poprawne zmierzenie jej szerokości ważne jest dlatego, by odpowiednio dobrać szerokość regulatora oraz oczka do montażu ramiączka. Zbyt szeroki regulator nie będzie spełniał swojego zadania na ramiączku, które z kolei będzie się luzowało.

W bieliźnie liczy się każdy detal, dlatego skupiamy się na każdej, nawet najdrobniejszej kwestii. Może mieć ona wpływ na efekt końcowy uszytego biustonosza z fiszbiną, majtek czy braletu.

ZAWARTOŚĆ FILMU:

  • 00:00 Wstęp
  • 00:29 Guma łamana
  • 01:15 Guma obszywkowa
  • 02:20 Guma ramiączkowa
  • 03:03 Podsumowanie

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top