Kurs szycia biustonosza na fiszbinie

Kurs szycia biustonosza na fiszbinie

Weź udział w kursie online szycia biustonosza na fiszbinie – 36 praktycznych i teoretycznych lekcji pomoże Ci opanować podstawy oraz rozwinąć pasję!

Odkryj, jak uszyć biustonosz na podstawie bazowego wykroju do indywidualnej modyfikacji. Dzięki kursowi poznasz podstawowe szwy potrzebne do uszycia biustonosza, dowiesz się jak dobierać materiały, modyfikować dowolny wykrój oraz na czym skupić się, przygotowując swój pierwszy projekt.

Jest to kurs stworzony z myślą o osobach początkujących w szyciu bielizny. Krok po kroku poprowadzę Cię w nim przez cały proces szycia biustonosza na fiszbinie.

Zawartość kursu

Moduł 1 - Wstęp do kursu

Poznaj najważniejsze zasady, którymi kieruję się w szyciu biustonosza na fiszbinie,  jaka jest zawartość kursu oraz jak z nim pracować.

Moduł 2 - Podstawy brafittingu

Dowiesz się jak powinien wyglądać prawidłowo dobrany biustonosz, jakie są klasyczne rodzaje biustonoszy oraz stosowane do nich fiszbiny, jak prawidłowo wybrać rozmiar i wykonać pomiary do jego weryfikacji.

Moduł 3 - Rekomendacje surowców

Nie wiesz z czego uszyć biustonosz na fiszbinie? Pokażę Ci klasyczne materiały wykorzystywane do jego uszycia, jak odróżnić koronkę od haftu czy jakich akcesoriów użyć do uszycia biustonosza.

Moduł 4 - Wstęp do szycia biustonosza na fiszbinie

W tym module poznasz podstawowe ściegi do uszycia biustonosza na fiszbinie, od jakich parametrów zacząć ich ustawianie, jak wyznaczyć punkt balansu fiszbiny oraz jak zmierzyć elastyczność materiału do uszycia skrzydła biustonosza.

Moduł 5 - Odszycie próbne biustonosza

Opowiem Ci o najważniejszych zasadach, które stosuję podczas odszycia próbnego biustonosza na fiszbinie, a także wspólnie wykonamy takie odszycie.

Moduł 6 - Podstawy dopasowywania formy

Dzięki lekcjom zawartym w tym module, będziesz w stanie dopasować formę biustonosza pod swoje potrzeby. Jest to także przygotowanie do dalszych etapów nauki jakim jest modelowanie biustonoszy z fiszbiną.

Moduł 7 - Szycie biustonosza

Najważniejszy moduł tego kursu, czyli szycie biustonosza na fiszbinie. Oprócz szycia dowiesz się jakich materiałów i wykończeń użyłam w tym projekcie, jak kroić materiał główny, podszewkę oraz obliczać zapotrzebowanie na gumę. 

Moduł 8 - Dodatkowe wykończenia

Dodatkowym wykończeniem w tym kursie jest miseczka szycia w pianki gorseciarskiej, wykończona warstwą wierzchnią z gładkiego materiału, stębnowana, która jest jednocześnie wykończeniem linii dekoltu miseczki, a także posiada zakryte szwy łączące lamówkami z markizety.

Moduł 9 - Materiały do druku w kursie

Jako pomoc dydaktyczna, do kursu dołączony został wykrój na podstawową miseczkę w kształcie litery T, trzyczęściowa z obwodem w kształcie litery U. Pobierzesz również podręcznik do szycia bielizny, także ściągę z szycia biustonosza wraz z parametrami ściegów.

Co jeszcze?

Kurs od środka

Przygotowałam dla Ciebie zapowiedź kursu, dzięki której możesz zobaczyć jak wyglądają lekcje od środka, ich sposób nagrania czy w jaki sposób przekazuję wiedzę. Jeżeli chcesz sprawdzić jak wygląda platforma kursowa, poniżej możesz obejrzeć nagrany przewodnik właśnie po platformie kursowej.

Cena kursu

Kurs szycia biustonosza na fiszbinie

kurs podstawowy
249
199 promocja trwa od 8.03.23 do 3.04.23
 • bezterminowy dostęp
 • grupa wsparcia
 • wykrój do użytku komercyjnego*
EDYCJA 2023

Pakiety kursów

sprawdź jakie pakiety są dostępne
 • 4 w 1 - pakiet kursu szycia strojów kąpielowych + majtki + bralety + biustonosz z fiszbiną
 • 3 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia braletów + kurs szycia biustonosza na fiszbinie
 • 2 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia braletów
 • 2 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia biustonosza na fiszbinie

Platforma kursowa

Wszystkie kursy które tworzę, odbywają się na specjalnej i przyjaznej platformie kursowej. Dostęp do platformy i kursu jest nieograniczony czasem i sprzętem. Możesz korzystać z niej zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Na platformie można kupić kurs jak i zalogować się na swoje konto. Platforma kursowa, jest dostępna pod adresem kursy.szyciebielizny.pl. Przygotowałam dla Ciebie film, w którym pokazuję jak wygląda od środka platforma kursowa.

Czego się nauczysz w kursie?

 • jak powinien wyglądać dobrze dopasowany biustonosza
 • jak poprawnie wykonać pomiary do wybrania rozmiaru biustonosza z wykroju oraz jak sprawdzić jego dopasowanie
 • jakich materiałów użyć do szycia biustonosza na fiszbinie
 • jak uszyć odszycie próbne biustonosza na fiszbinie
 • jak kroić materiały
 • jak pracować z gumą wykańczającą krawędzie biustonosza
 • jak od początku do końca uszyć biustonosz na fiszbinie z podszewką
 • jak profilować specyficzne zapasy na szwy
 • jak uszyć miseczkę biustonosza z pianki gorcesiarskiej z warstwą wierzchnią

i wiele innych…

Najważniejsze informacje przed przystąpieniem do kursu

Dostęp do kursu otrzymujesz na czas nieograniczony, bez względu na to w którym dniu sprzedaży został on kupiony, możesz z niego korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dostęp do kursu jest tak długo, jak istnieje firma Pracownia Krawiecko-Konstrukcyjna Klaudia Prusińska, NIP 5321993622. 

Ostateczna lista zakupów jest zależna od tego, w jaki sposób chcesz wykończyć swój projekt. Zalecam najpierw przejrzenie/przejście kursu, a dopiero potem podjąć decyzję o zakupie konkretnych materiałów i dodatków. Podstawową listę zakupów znajdziesz w tabeli zużycia materiałów w podręczniku kursowym.

Kurs zawiera wykrój jako dodatek do nauki szycia, wykrój w rozmiarach miseczek od A do G oraz w obwodach od 65 do 95 cm. Tabelę rozmiarów możesz pobrać TUTAJ.

Po zaksięgowaniu płatności, automatycznie dostaniesz e-mail ze swoim loginem i hasłem, które dają Ci dostęp do kursu. Swoje hasło do logowania możesz w każdej chwili zmienić. Jeżeli nie otrzymasz maila na skrzynkę odbiorczą, sprawdź proszę foldery SPAM, Oferty, Inne w pierwszej kolejności. Jeżeli nie dotarł, napisz do mnie maila w tej sprawie na kontakt@szyciebielizny.pl.

Tak. Wykroje dołączone do Kursu szycia majtek są przeznaczone do szycia komercyjnego. Możliwe jest wykorzystanie ich jedynie w małych pracowniach krawieckich szyjących na indywidualne zamówienie. Niedozwolone jest wykorzystanie wykrojów do produkcji masowej.

Dokładny spis lekcji możesz pobrać TUTAJ.

By przejść kurs wystarczy Ci podstawowa maszyna do szycia. Wystarczy, że będziesz mieć w niej dwa ściegi – zygzak i ścieg prosty. Dodatkowym ściegiem jaki można wykorzystać to ścieg trójskok i ścieg typu błyskawica/zygzak. Możesz poczytać mój wpis na blogu o maszynach do szycia bielizny. W kursie przygotowałam lekcje dotyczące szycia bez owerloka. Jednak część projektów pokazuję z jego użyciem. Owerlok podnosi estetykę wykończenia i funkcjonalność strojów kąpielowych.

Możliwość komentowania na platformie jest włączona do ostatniej wspólnej edycji kursu. Natomiast dostęp do grupy wsparcia na Facebook’u jest bezterminowy. Wsparcie udzielane jest od poniedziałku do piątku, od 8 do 16.

Kurs w edycji 2023 startuje już od 8.03.2023.

Z kursu można korzystać logując się na platformę kursową, otrzymując dane do zalogowania po zaksięgowaniu wpłaty. Platformę kursową możesz obsługiwać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Pliki dołączone w postaci PDF można obsługiwać na każdym z wyżej wymienionych nośników, pod warunkiem posiadania programu/aplikacji do obsługi plików w formacie PDF.

Galeria prac uczestników

Shopping Cart
Scroll to Top