Kurs szycia strojów kąpielowych

Poznaj najnowszy kurs – szycie strojów kąpielowych. Jest to pierwszy stopień, podstawowy kurs szycia strojów kąpielowych bez usztywnień. 

Znajdziesz w nim informacje na temat materiałów do szycia strojów kąpielowych, dodatków, akcesoriów. Jak dopasować szablony pod swoje preferencje czy jak wszyć miseczki z pianki gorseciarskiej.

Przechodząc przez każdy z wykrojów dostępnych w kursie, poznasz różne techniki szycia i wykończenia. Wypracujesz swój własny sposób na wszywanie gum do strojów kąpielowych, a jeżeli nie posiadasz owerloka – jak szyć bez niego.

Jest to bazowy kurs startowy w tej tematyce, dający solidne podstawy szycia z materiału jakim jest lycra.

Zawartość kursu

Moduł 1 - Teoria szycia strojów kąpielowych

Poznaj najważniejsze zasady, którymi kieruję się w szyciu strojów kąpielowych. Podam Ci najczęstsze błędy, omówię szycie na różnych typach maszyn, przedstawię ściegi do szycia strojów kąpielowych oraz pokażę materiały których możesz użyć.

Moduł 2 - Dopasowywanie szablonów

Będzie to wstęp do dopasowywania i modelowania szablonów strojów kąpielowych. Podejdziesz do każdego projektu bardziej indywidualnie, a bazowe wykroje dadzą Ci bazę do modelowania nowych modeli strojów kąpielowych.

Moduł 3 - Detale w szyciu strojów kąpielowych

Nauczysz się wszywania miseczek formowanych termicznie do jednoczęściowego stroju kąpielowego, szycia ściegiem krytym miejsc do wywracania strojów, szycia cienkich ramiączek/wiązań, a także poznasz trzy sposoby na ich wykończenie.

Moduł 4 - Szycie strojów kąpielowych jednoczęściowych

W tym module uszyjemy dwa jednoczęściowe stroje kąpielowe. W pierwszym projekcie nauczysz szycia stroju z podszewką, jak podwijać i wykańczasz gumę, a także jak szyć bez owerloka. Drugi strój kąpielowy jednoczęściowy, to nauka szycia dwustronnego z wykorzystaniem maszyny wieloczynnościowej i owerloka.

Moduł 5 - Szycie dołów do strojów kąpielowych

Uszyjemy 4 projekty na podstawie 3 różnych wykrojów. Poznasz metodę szycia kierunkowego oraz dwustronnego jeżeli chodzi o dół strojów kąpielowych. Uszyjesz majtki z podszewką i w wersji wiązanej po bokach. 

Moduł 6 - Szycie górnych części strojów kąpielowych

Dzięki tym lekcjom, nauczysz się szycia klasycznego, trójkątnego bikini, dwustronnego topu wiązanego idealnego na średni i duży biust, a także ostatnio modny top sportowy, który możesz posłużyć jako baza do strojów sportowych. 

Co jeszcze?

Kurs od środka

Przygotowałam dla Ciebie zapowiedź kursu, dzięki której możesz zobaczyć jak wyglądają lekcje od środka, ich sposób nagrania czy w jaki sposób przekazuję wiedzę. Są to projekty, które będziemy realizować w kursie szycia strojów kąpielowych. Jeżeli chcesz sprawdzić jak wygląda platforma kursowa, poniżej możesz obejrzeć nagrany przewodnik właśnie po platformie kursowej.

Cena kursu

Kurs szycia strojów kąpielowych

kurs podstawowy
249
 • bezterminowy dostęp
 • grupa wsparcia
 • wykroje do użytku komercyjnego
Nowość

Pakiety kursów

sprawdź jakie pakiety są dostępne
 • 4 w 1 - pakiet kursu szycia strojów kąpielowych + majtki + bralety + biustonosz z fiszbiną
 • 3 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia braletów + kurs szycia biustonosza na fiszbinie
 • 2 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia braletów
 • 2 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia biustonosza na fiszbinie

Platforma kursowa

Wszystkie kursy które tworzę, odbywają się na specjalnej i przyjaznej platformie kursowej. Dostęp do platformy i kursu jest nieograniczony czasem i sprzętem. Możesz korzystać z niej zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Na platformie można kupić kurs jak i zalogować się na swoje konto. Platforma kursowa, jest dostępna pod adresem kursy.szyciebielizny.pl. Przygotowałam dla Ciebie film, w którym pokazuję jak wygląda od środka platforma kursowa.

Czego się nauczysz w kursie?

 • jak szyć bez użycia owerloka oraz posiadając ten rodzaj maszyny
 • jakie ściegi wykorzystywać w szyciu strojów kąpielowych
 • poznasz materiały, dodatki i akcesoria do szycia strojów
 • szycia strojów kąpielowych z podszewką, metodą dwustronną oraz poznasz technikę kierunkową
 • nauczysz się dopasowywania szablonów pod własne preferencje
 • jak szyć ściegiem krytym ręcznym miejsca po wywróceniu strojów 
 • jak szyć ramiączka, wiązania i ozdobne paski oraz jak je wykańczać
 • jak dodać gotowe miseczki do jednoczęściowego stroju kąpielowego
 • jak pracować z lycrą i gumą bez oplotu
 • jak dbać o estetyczne wykończenie każdego elementu

… i wiele innych!

Najważniejsze informacje przed przystąpieniem do kursu

Dostęp do kursu otrzymujesz na czas nieograniczony, bez względu na to w którym dniu sprzedaży został on kupiony, możesz z niego korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dostęp do kursu jest tak długo, jak istnieje firma Pracownia Krawiecko-Konstrukcyjna Klaudia Prusińska, NIP 5321993622. 

Ostateczna lista zakupów jest zależna od tego, w jaki sposób chcesz wykończyć swój projekt. Zalecam najpierw przejrzenie/przejście kursu, a dopiero potem podjąć decyzję o zakupie konkretnych materiałów i dodatków. Podstawową listę zakupów znajdziesz w tabeli zużycia materiałów w podręczniku kursowym.

Każdy wykrój dołączony do kursu jest stworzony w rozmiarach XS – 3XL, jedynie wykrój na wrap top został stworzony do rozmiaru 2XL. Tabelę rozmiarów możesz pobrać TUTAJ.

Po zaksięgowaniu płatności, automatycznie dostaniesz e-mail ze swoim loginem i hasłem, które dają Ci dostęp do kursu. Swoje hasło do logowania możesz w każdej chwili zmienić. Jeżeli nie otrzymasz maila na skrzynkę odbiorczą, sprawdź proszę foldery SPAM, Oferty, Inne w pierwszej kolejności. Jeżeli nie dotarł, napisz do mnie maila w tej sprawie na kontakt@szyciebielizny.pl.

Tak. Wykroje dołączone do Kursu szycia majtek są przeznaczone do szycia komercyjnego. Możliwe jest wykorzystanie ich jedynie w małych pracowniach krawieckich szyjących na indywidualne zamówienie. Niedozwolone jest wykorzystanie wykrojów do produkcji masowej.

Dokładny spis lekcji możesz pobrać TUTAJ.

By przejść kurs wystarczy Ci podstawowa maszyna do szycia. Wystarczy, że będziesz mieć w niej dwa ściegi – zygzak i ścieg prosty. Dodatkowym ściegiem jaki można wykorzystać to ścieg trójskok i ścieg typu błyskawica/zygzak. Możesz poczytać mój wpis na blogu o maszynach do szycia bielizny. W kursie przygotowałam lekcje dotyczące szycia bez owerloka. Jednak część projektów pokazuję z jego użyciem. Owerlok podnosi estetykę wykończenia i funkcjonalność strojów kąpielowych.

Możliwość komentowania na platformie jest włączona do ostatniej wspólnej edycji kursu. Natomiast dostęp do grupy wsparcia na Facebook’u jest bezterminowy. Wsparcie udzielane jest od poniedziałku do piątku, od 8 do 16.

Kurs startuje 6.06.2022 i w promocyjnej cenie jest dostepny do 4.07.2022.

Z kursu można korzystać logując się na platformę kursową, otrzymując dane do zalogowania po zaksięgowaniu wpłaty. Platformę kursową możesz obsługiwać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Pliki dołączone w postaci PDF można obsługiwać na każdym z wyżej wymienionych nośników, pod warunkiem posiadania programu/aplikacji do obsługi plików w formacie PDF.

Shopping Cart
Scroll to Top