Kurs szycia majtek

Poznaj nowy kurs – szycie majtek. Jest to pierwszy stopień kursów bieliźnianych jakie mam w swojej ofercie. Jest to nie tylko kurs idealny dla osób rozpoczynających swoją naukę szycia bielizny, ale również ogromna dawka wiedzy na temat dopasowywania form majtek do potrzeb swoich lub klienta.

Nauczysz się szycia różnych modeli damskich majtek, a także rozpoczniesz przygodę z szyciem męskiej bielizny odszywając klasyczne bokserki. 

W kursie stawiam również na naukę różnych technik wykończenia. Użyjesz ich nie tylko do szycia majtek, ale również w braletach czy biustonoszach z fiszbiną.

Zawartość kursu

Moduł 1 - Teoria szycia majtek

Poznaj najważniejsze zasady, którymi kieruję się w szyciu majtek. Podam Ci najczęstsze błędy, omówię anatomię majtek czy przedstawię materiały których możesz użyć.

Moduł 2 - Szycie bez owerloka

Nie posiadasz owerloka? To nie przeszkoda! Możesz uszyć majtki bez jego użycia. Pokażę Ci, jakie alternatywy możesz wykorzystać, a każdy projekt będzie udany.

Moduł 3 - Dopasowywanie form

Potrzebujesz wyższego stanu? Chcesz mieć więcej miejsca na pośladki? A może zmienić szerokość wkładki krocza? Te i wiele innych modyfikacji, przedstawię Ci w tych lekcjach.

Moduł 4 - Wstęp do szycia

W tej lekcji omówię wszystkie projekty zawarte w kursie. Pokażę Ci, czego możesz się nauczyć w każdej z nich oraz jak przygotować się do szycia.

Moduł 5 - Majtki bazowe

Majtki bazowe, czyli klasyczne figi to krój majtek, które umożliwią Ci modelowanie ich na inne kroje, a także po prostu noszenie tego pięknego modelu.

Moduł 6 - Majtki wysoki stan

Wysoki stan i koronka? Oczywiście! Nauczysz się szycia wkładki bez zamykania jej między warstawami oraz wykańczania obwodu talii przy ozdobnej koronce.

Moduł 7 - Szorty bieliźniane

Szorty bieliźniane nie muszą być jedynie jako bielizna. Możesz użyć tej formy do odszycia sportowej wersji szortów, bokserek damksich, z dzianiny typu jersey. Nauczysz się także wszywać klin.

Moduł 8 - Hipstery

Hipstery to niezwykle wygodny krój majtek. W tym modelu poznasz ozdobne modelowanie tyłu majtek, które może być regulowane.

Moduł 9 - Brazyliany

Chcesz wykorzystać koronkę na tyle? Pokażę Ci jak ułożyć koronkę, a także jak wykończyć wkładkę krocza, by łączenie z koronką było estetyczne i wygodne.

Moduł 10 - Stringi

W kursie dostępny jest klasyczny krój stirngów, ale nauczysz się również modelowania innej ich wersji z wykorzystaniem gumy ramiączkowej do obwodu na biodrach.

Moduł 11 - Thongi

Chcesz jednocześnie podwinąć gumę obszywkową na tyle majtek oraz wykorzystać ozdobny brzeg koronki przy jednym wszyciu? Przy tym modelu nauczysz się tego typu wykończenia.

Moduł 12 - Bokserki męskie

Majtki to nie tylko bielizna damska. Chciałabym rozpocząć tym projektem temat szycia bielizny męskiej. A może będzie to idealny prezent na Walentynki?

Co jeszcze?

Kurs od środka

Przygotowałam dla Ciebie zapowiedź kursu, dzięki której możesz zobaczyć jak wyglądają lekcje od środka, ich sposób nagrania czy w jaki sposób przekazuję wiedzę. Jest to kilka fragmentów, wyciągniętych prosto z kursu. Jeżeli chcesz sprawdzić jak wygląda platforma kursowa, poniżej możesz obejrzeć nagrany przewodnik właśnie po platformie kursowej.

Cena kursu

Kurs szycia majtek

I stopień bieliźniany
249
 • bezterminowy dostęp
 • grupa wsparcia
 • wykroje do użytku komercyjnego
Nowość

Pakiety kursów

sprawdź jakie pakiety są dostępne
 • Kurs szycia majtek + Kurs szycia braletów
 • Kurs Szycia majtek + Kurs szycia biustonosza na fiszbinie
 • Kurs szycia majtek + Kurs szycia braletów + Kurs szycia biustonosza na fiszbinie

Platforma kursowa

Wszystkie kursy które tworzę, odbywają się na specjalnej i przyjaznej platformie kursowej. Dostęp do platformy i kursu jest nieograniczony czasem i sprzętem. Możesz korzystać z niej zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Na platformie można kupić kurs jak i zalogować się na swoje konto. Platforma kursowa, jest dostępna pod adresem kursy.szyciebielizny.pl. Przygotowałam dla Ciebie film, w którym pokazuję jak wygląda od środka platforma kursowa.

Rabat dla kursantów

Do końca lutego 2022 roku, jest przygotowany dla kursantów specjalny rabat -20% do sklepu Skravki.pl. Sklep specjalizuje się w materiałach oraz dodatkach do szycia bielizny. Dodatkowo wspiera każdą edycję naszych bieliźnianych kursów szycia. Znajdziecie tam wszystko, co przyda się do szycia majtek, braletów czy biustonoszy z fiszbiną.

Czego się nauczysz w kursie?

 • Dopasowywanie formy majtek do potrzeb swoich lub klienta
 • Szycia majtek z oddzielną wkładką schowaną między warstwami
 • Szycia majtek z luźną wkładką na przodzie majtek
 • Szycia majtek z wkładką zszytą na owerloku
 • Szycia panelu przedniego w bokserkach męskich z podszewką
 • Wszywanie gumy obszywkowej podwiniętej na tyle oraz wszytej do ozdobnego brzegu koronki na przodzie
 • Szycia majtek na owerloku
 • Szycia majtek bez owerloka
 • Wszywania gumy obszywkowej
 • Wszywania gumy łamanej
 • Wszywania podwiniętej gumy dzianej w bokserkach męskich
 • Modelowania klinu w bieliźnianych szortach damskich
 • Spasowywania wzoru koronki jako lustrzanego odbicia
 • Zabezpieczenia łączeń majtek ryglem

… i wiele innych!

Najważniejsze informacje przed przystąpieniem do kursu

Dostęp do kursu otrzymujesz na czas nieograniczony, bez względu na to w którym dniu sprzedaży został on kupiony, możesz z niego korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dostęp do kursu jest tak długo, jak istnieje firma Pracownia Krawiecko-Konstrukcyjna Klaudia Prusińska, NIP 5321993622. 

Ostateczna lista zakupów jest zależna od tego, w jaki sposób chcesz wykończyć swój projekt. Zalecam najpierw przejrzenie/przejście kursu, a dopiero potem podjąć decyzję o zakupie konkretnych materiałów i dodatków. Podstawową listę zakupów opublikuję wkrótce.

Każdy wykrój dołączony do kursu jest stworzony w rozmiarach XS – 6XL wykrojów damskich (jedynie szorty koronkowe są w rozmiarach XS-3XL) i XS-XXL bokserek męskich. Tabelę rozmiarów damskich możesz pobrać TUTAJ. Męskie dostępne TUTAJ.

Po zaksięgowaniu płatności, automatycznie dostaniesz e-mail ze swoim loginem i hasłem, które dają Ci dostęp do kursu. Swoje hasło do logowania możesz w każdej chwili zmienić. Jeżeli nie otrzymasz maila na skrzynkę odbiorczą, sprawdź proszę foldery SPAM, Oferty, Inne w pierwszej kolejności. Jeżeli nie dotarł, napisz do mnie maila w tej sprawie na kontakt@szyciebielizny.pl.

Tak. Wykroje dołączone do Kursu szycia majtek są przeznaczone do szycia komercyjnego. Możliwe jest wykorzystanie ich jedynie w małych pracowniach krawieckich szyjących na indywidualne zamówienie. Niedozwolone jest wykorzystanie wykrojów do produkcji masowej.

Dokładny spis lekcji możesz pobrać TUTAJ.

By przejść kurs wystarczy Ci podstawowa maszyna do szycia. Wystarczy, że będziesz mieć w niej dwa ściegi – zygzak i ścieg prosty. Dodatkowym ściegiem jaki można wykorzystać to ścieg trójskok. Możesz poczytać mój wpis na blogu o maszynach do szycia bielizny. W kursie przygotowałam lekcje dotyczące szycia bez owerloka. Jednak część projektów pokazuję z jego użyciem. Owerlok podnosi estetykę wykończenia i funkcjonalność majtek.

Możliwość komentowania na platformie jest włączona do ostatniej wspólnej edycji kursu. Natomiast dostęp do grupy wsparcia na Facebook’u jest bezterminowy. Wsparcie udzielane jest od poniedziałku do piątku, od 8 do 16.

Wystarczy Ci najprostsza maszyna do szycia mająca ścieg prosty i zygzak. To pozwoli Ci uszyć niejeden bieliźniany projekt. Oczywiście każdy dodatkowy element, dodatkowa funkcja maszyny tylko ułatwi Ci pracę. Taki ułatwieniem jest np regulacja docisku stopki, ścieg trójskok lub ścieg typu błyskawica. Więcej o maszynie do szycia bielizny możesz poczytać w tym wpisie na blogu – TUTAJ.

Kurs startuje 7.02.2022 i w promocyjnej cenie jest dostepny do 28.02.2022.

Z kursu można korzystać logując się na platformę kursową, otrzymując dane do zalogowania po zaksięgowaniu wpłaty. Platformę kursową możesz obsługiwać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Pliki dołączone w postaci PDF można obsługiwać na każdym z wyżej wymienionych nośników, pod warunkiem posiadania programu/aplikacji do obsługi plików w formacie PDF.

Shopping Cart
Scroll to Top