Kurs bielizny męskiej

Odkryj świat konstrukcji, modelowania i szycia bielizny męskiej w nowym kursie online! To niezwykła okazja do nauki od podstaw i zdobycia umiejętności, której nie znajdziesz w innych szkoleniach. Razem stworzymy siedem unikalnych projektów, obejmujące trzy modele bokserek, dwa modele slipek oraz dwie alternatywne wersje przodów slipek.

Co wyróżnia ten kurs? Nie tylko skupimy się na praktycznych umiejętnościach szycia, ale także na procesie konstrukcji na papierze i wykorzystywaniu darmowego programu do konstrukcji odzieżowej, Valentina. Ta nowoczesna metoda pozwoli Ci lepiej zrozumieć strukturę bielizny męskiej i rozwijać kreatywne podejście do projektowania. Dodatkowo, jest to pierwszy kurs tego rodzaju dostępny na polskim rynku.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Chcesz poznać więcej szczegółów? Zapoznaj się z filmem w którym opowiadam co znajdziecie w kursie. Startujemy już 12 lutego 2024 roku o godzinie 08:00 dołącz do nowego kursu!

Zawartość kursu

Moduł 1 - Wstęp

W tym module opowiem Ci o całym kursie, jak się w nim poruszać, jak z nim pracować, a także zbierzemy i omówimy wszystkie potrzebne pomiary do wykreślenia konstrukcji. Przejdziemy przez wszystkie obliczenia wraz z omówieniem wpływu elastyczności materiału na konstrukcję, zrobimy przegląd modeli i omówimy najważniejsze rzeczy w odszyciu próbnym.

Moduł 2 - Slipki papier

Ten moduł poświęcony jest pracy ze slipkami na papierze. Stworzymy od początku konstrukcję, szablon podstawowy, dwa kolejne modelowania oraz szablony do odszycia tych modelowań. Poznasz slipki z zaszewką, z jednym szwem pionowym oraz dodatkowo z dwoma wstawkami na przodzie. Wszystkie wersje można ze sobą dowolnie mieszać.

Moduł 3 - Slipki Valentina

Moduł w którym opanujemy konstrukcję, modelowanie i tworzenie szablonu slipek w programie Valentina. Każdy kolejny projekt jest nauką wykorzystywania nowych rozwiązań w programie, które można wykorzystać do zupełnie innych projektów. Jak zawsze masz do dyspozycji również wszystkie pliki dla sprawdzenia poprawności wykonania konstrukcji.

Moduł 4 - Szycie slipek

Nie ma dobrego kursu bez szycia każdego projektu. W poprzednich modułach tworzyliśmy szablony, a w tym odszyjemy wszystkie projekty. Dwie wersje slipek oraz dwie wersje przodów slipek, w sumie cztery projekty. Po połączeniu całej tej wiedzy, możesz dowolnie mieszać techniki szycia z wymodelowanymi szablonami. 

Moduł 5 - Bokserki papier

Podobnie jak w module dotyczącym slipek, tak i tutaj w bokserkach wykonamy podstawową konstrukcję, a następnie wymodelujemy dwa dodatkowe projekty. Każdy z nich będzie wyróżniał się na tle innych, ponieważ tworzymy klasyczne bokserki, bokserki ze wstawką na prodzie i tyle bez szwu oraz bokserki z cięciami i kieszonką na przodzie.

Moduł 6 - Bokserki Valentina

Całą wiedzę z poprzedniego modułu tworzenia wszystkich projektów bokserek na papierze, przeniesiemy do Valentiny. Będą to jeszcze bardziej skomplikowane rozwiązania konstrukcyjne niż w przypadku slipek, ale dzięki jasnym lekcjom video i instrukcją w podręczniku, wszystko stanie się jasne. Będziemy opracowywać nieznane nawet w slipkach metody modelowania z przenoszeniem punktów.

Moduł 7 - Szycie bokserki

Dzięki temu modułowi opracujemy schemat szycia krok po kroku w każdym z trzech projektów bokserek. Nauczymy wszywać się podszewek w różnych konfiguracjach, chować szwy pomiędzy warstwami by nie były drażniące dla ciała, poznasz kilka sposobów na szycie i zabezpieczanie gumy oraz łączenia różnych krzywizn.

Co jeszcze?

Podręcznik do kursu

Jak w każdym kursie konstrukcji, i w tym w opracowaniu do kursu znajdziesz  wszystkie informacje o tym,  jakie pomiary będą Ci potrzebne, jakie wykonać obliczenia, omówienia najważniejszych kwestii takich jak elastyczność materiału oraz oczywiście opis każdego kroku, by wykreślić podstawową konstrukcję majtek. Znajdziesz w nim instrukcję do wykreślenia konstrukcji slipek oraz bokserek w wersji papierowej oraz w programie Valentina.

Dodatkowo otrzymasz

Cena kursu

Kurs bielizny męskiej

konstrukcja na papierze i w programie Valentina
249
199 promocja trwa od 12.02.24 do 10.03.24 (Dzień Mężczyzny)
 • bezterminowy dostęp
 • grupa wsparcia
 • praca na papierze i w programie
 • przyjazna platforma kursowa

Inne kursy

sprawdź inne dostępne kursy w mojej ofercie
 • Kurs szycia majtek, braletów oraz biustonosza na fiszbinie
 • Kurs szycia strojów kąpielowych
 • Kurs szycia i konstrukcji topów i sukienek gorsetowych
 • Kurs z podstaw obsługi programu Valentina

Platforma kursowa

Wszystkie kursy które tworzę, odbywają się na specjalnej i przyjaznej platformie kursowej. Dostęp do platformy i kursu jest nieograniczony czasem i sprzętem. Możesz korzystać z niej zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Na platformie można kupić kurs jak i zalogować się na swoje konto. Platforma kursowa, jest dostępna pod adresem kursy.szyciebielizny.pl. Przygotowałam dla Ciebie film, w którym pokazuję jak wygląda od środka platforma kursowa.

Czego się nauczysz w kursie?

 • ściągać pomiary z ciała do wykonania konstrukcji
 • wykonywać obliczenia według danych potrzebnych do kreślenia konstrukcji slipek i bokserek
 • kreślić bazową konstrukcję slipek i bokserek na papierze oraz w programie Valentina
 • modelować slipki ze szwem pionowym, z zaszewką oraz wstawkami na przodzie na papierze oraz w programie Valentina
 • modelować bokserki ze szwem pionowym, ze wstawką na przodzie i tyle oraz bokserki fantazyjne z kieszonką  na papierze i w programie
 • tworzyć szablon z wykreślonej formy zgodnie z wykończeniem na papierze oraz w programie Valentina
 • wykonywać odszycie próbne oraz przeprowadzać jego analizę na sylwetce 
 • szyć zaprojektowane slipki i bokserki 

Najważniejsze informacje przed przystąpieniem do kursu

Dostęp do kursu otrzymujesz na czas nieograniczony, bez względu na to w którym dniu sprzedaży został on kupiony, możesz z niego korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dostęp do kursu jest tak długo, jak istnieje firma Pracownia Krawiecko-Konstrukcyjna Klaudia Prusińska, NIP 5321993622. 

Lista potrzebnych materiałów do uszycia każdego projektu w kursie znajduje się TUTAJ do pobrania. 

Po zaksięgowaniu płatności, automatycznie dostaniesz e-mail ze swoim loginem i hasłem, które dają Ci dostęp do kursu. Swoje hasło do logowania możesz w każdej chwili zmienić. Jeżeli nie otrzymasz maila na skrzynkę odbiorczą, sprawdź proszę foldery SPAM, Oferty, Inne w pierwszej kolejności. Jeżeli nie dotarł, napisz do mnie maila w tej sprawie na kontakt@szyciebielizny.pl.

Wszystkie zawarte materiały w kursie (pisemne, do druku, zdjęcia, filmy itd.) nie mogą być wykorzystywane w sposób komercyjny. Nie można na ich podstawie opracowywać warsztatów, prowadzić ich, przekazywać dostępu do materiałów opisanych wyżej osobom trzecim jak i dostępu do platformy kursowej. Na podstawie przekazanej metody konstrukcji możesz jednak szyć dla siebie oraz dla klientów na miarę lub tworzyć gotowe szablony i wykroje.

Dokładny spis lekcji możesz pobrać TUTAJ.

W najbardziej komfortowej sytuacji będziesz potrzebować dwóch maszyn. Maszyny wieloczynnościowej ze ściegiem prostym zygzakiem i/lub trójskokiem. Dodatkowo do estetycznego wykończenia oraz zszycia kluczowych elementów ze sobą, przyda Ci się overlock 4 nitkowy. Jeżeli nie posiadasz overlocka, użyj w maszynie domowej ściegów elastycznych by zszyć np. boki i wkładkę majtek.

Wsparcie do kursu jest prowadzone na platformie kursowej na której osadzony jest zakupiony kurs. Pod każdą lekcją jest możliwość zadawania pytań oraz tworzenia własnych notatek na przyszłość. Dodatkowym wsparciem jest grupa na Facebooku Szycie Bielizny. Wsparcie udzielane jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 15. Więc jeśli zadasz pytanie przed lub po wyznaczonych godzinach, otrzymasz odpowiedź najprawdopodobniej następnego dnia roboczego w zależności od skomplikowania pytania lub potrzeby przygotowania dodatkowych materiałów wyjaśniających.

Z kursu można korzystać logując się na platformę kursową, otrzymując dane do zalogowania po zaksięgowaniu wpłaty. Platformę kursową możesz obsługiwać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Pliki dołączone w postaci PDF można obsługiwać na każdym z wyżej wymienionych nośników, pod warunkiem posiadania programu/aplikacji do obsługi plików w formacie PDF.

Shopping Cart
Scroll to Top