Kurs szycia i konstrukcji topów i sukienek gorsetowych

Już 26 czerwca 2023 roku, odbędzie się premiera najnowszego kursu – kursu szycia i konstrukcji topów i sukienek gorsetowych.

Jeżeli chcesz uszyć sukienkę lub top gorsetowy na specjalną okazję, wesele, sylwestra, urodziny itp. możesz skorzystać z mojej wiedzy i pomysłów zawartych w tym kursie. 

Poznasz tajniki szycia tego typu sukienek w aż 3 różnych wariantach. Możesz uszyć sukienkę na tiulu, z gładkiego materiału z podszewką lub z siatki gorseciarskiej i przygotować ją do naszywania ozdobnych aplikacji.  Możliwości jest wiele i chciałabym pokazać Ci, że wiedzę z zakresu szycia i konstrukcji bielizny można wykorzystać na inne projekty.

PS. To jest również kurs dla osób, które nie posiadają doświadczenia w szyciu i konstrukcji bielizny!

Chcesz wykorzystać wiedzę z zakresu szycia i konstrukcji bielizny do innych projektów? Skonstruuj i uszyj ze mną sukienkę na bazie bieliźnianej góry gorsetowej.

Już 26 czerwca 2023 nowy kurs szycia i konstrukcji online!

Zawartość kursu

Moduł 1 - Moduł podstawowy kursu szycia i konstrukcji

W tym module poznasz materiały, fiszbiny i dodatki jakie możesz wykorzystać do uszycia sukienki lub topu gorsetowego. Pokażę Ci także jak zabezpieczyć fiszbiny, jak możesz ustrzec się przed błędami w tego typu projektach oraz jak przygotować swoje maszyny do pracy.

Moduł 2 - Konstrukcja góry gorsetowej, miseczek oraz spódnic

Poznasz metodę konstrukcji bazy góry gorsetowej oraz jej drugiej, przemodelowanej wersji, metodę konstrukcji miseczek oraz spódnicy z koła, półkola czy prostokąta. Oprócz tego, pokażę Ci jak dwoma metodami, dopasować konstrukcję miseczki pod biust.

Moduł 3 - Odszycie próbne i dopasowanie formy

Odszycie próbne to niepomijalny etap w tym kursie. Stawiam nacisk na wykonanie odszycia, w celu sprawdzenia konstrukcji, dopasowania jej pod zaplanowany projekt oraz dopasowania elementów konstrukcji miseczki do biustu, na przykład przesunięcie pozycji sutka.

Moduł 4 - Szycie sukienki (wersja z wiązaniem gorsetowym)

Jest to pierwszy projekt jaki  uszyjesz w tym kursie. Najpopularniejszy model sukienki gorsetowej z wiązaniem z tyłu. Spódnica tzn. jej warstwa wierzchnia oraz podszewka, zostały stworzone z marszczonych prostokątów. W tej lekcji nauczysz się wykańczać miseczki, górną linię brzegu sukienki oraz pracy z fiszbinami plastikowymi.

Moduł 5 - Szycie topu gorsetowego z siatki gorsetowej

Drugi projekt to top gorsetowy uszyty z nylonowej siatki gorseciarskiej z dodatkowymi elementami ozdobnymi. Nauczysz się kolejnego sposoby na wykończenie miseczek, górnej linii topu gorsetowego oraz innego sposoby na uszycie wiązania. Dodatkowo wykończymy dolną krawędź topu tak, by można było nosić go pod spódnicą czy spodniami. Jest to idealna baza do naszywania ozdobnych aplikacji.

BONUS Moduł 6 - Szycie sukienki (wersja z zamkiem i podszewką)

Trzeci projekt to sukienka w całości uszyta z satynowej warstwy wierzchniej i podszewki oraz dodatkowej warstwy z brokatowego tiulu, osadzonej na warstwy wierzchniej. Oprócz pracy z tymi warstawami, nauczysz się wszywać zamek kryty w każdą z nich, nauczysz się dodawać dodatkowe wiązanie sukienki od środka oraz mocować haftki. LEKCJA DOSTĘPNA OD 03.07.23r.

Harmonogram I edycji kursu

Chciałabym by każdy wyniósł jak najwięcej z kursu szycia i konstrukcji, a przede wszystkim z modułu dotyczącego konstrukcji. Dlatego przygotowałam oprócz wcześniej nagranych lekcji wideo, spotkanie online w ramach kursu. Moduły będą pojawiały się według dat zawartych poniżej w harmonogramie dla usystematyzowania wiedzy. Nie musisz robić kursu od razu, ponieważ po pojawieniu się wszystkich lekcji, będą one dostępne dla Ciebie na platformie do przerobienia w dowolnym terminie. Pojawią się jedyne dodatkowe zagadnienia, które zostaną opublikowane w trakcie trwania premiery kursu.

Nie wiesz czy kurs jest dla Ciebie? Chcesz wiedzieć jak wygląda kurs od środka, czy będzie Ci odpowiadał mój sposób przekazywania wiedzy lub jakość nagrania? Zobacz prawie 30 minutową, darmową lekcję o tym, jak uszyć usztywniany panel do wiązania góry gorsetowej do topu lub sukienki.

Co jeszcze?

Cena kursu

Kurs szycia i konstrukcji

sukienek i topów gorsetowych
249
199 promocja trwa od 26.06.23 do 23.07.23
 • bezterminowy dostęp
 • grupa wsparcia
 • czytelna instrukcji konstrukcji
 • spotkanie online na żywo po ukończeniu modułu konstrukcji i odszycia próbnego sukienki

Pakiety kursów

sprawdź jakie pakiety są dostępne
 • 4 w 1 - pakiet kursu szycia strojów kąpielowych + majtki + bralety + biustonosz z fiszbiną
 • 3 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia braletów + kurs szycia biustonosza na fiszbinie
 • 2 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia braletów
 • 2 w 1 - kurs szycia majtek + kurs szycia biustonosza na fiszbinie

Platforma kursowa

Wszystkie kursy które tworzę, odbywają się na specjalnej i przyjaznej platformie kursowej. Dostęp do platformy i kursu jest nieograniczony czasem i sprzętem. Możesz korzystać z niej zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Na platformie można kupić kurs jak i zalogować się na swoje konto. Platforma kursowa, jest dostępna pod adresem kursy.szyciebielizny.pl. Przygotowałam dla Ciebie film, w którym pokazuję jak wygląda od środka platforma kursowa.

Czego się nauczysz w kursie?

 • jakich materiałów użyć do uszycia sukienek i topów gorsetowych
 • jakich fiszbin użyć do usztywnienia góry gorsetowej
 • jak zabezpieczyć końcówki fiszbin każdego rodzaju z omówionych w kursie
 • jak wykonać podstawową konstrukcję góry gorsetowej
 • jak przemodelować podstawową konstrukcję góry gorsetowej
 • jak skonstruować i dopasować do biustu miseczkę sukienki lub topu
 • jak poprawnie wykonać odszycie próbne
 • jakich błędów unikać podczas planowania i szycia tego rodzaju projektów
 • jak wszywać zamek kryty
 • jak stworzyć wiązanie gorsetowej i jak poprawnie zawiązać sukienkę lub top

i wiele innych…

Najważniejsze informacje przed przystąpieniem do kursu

Dostęp do kursu otrzymujesz na czas nieograniczony, bez względu na to w którym dniu sprzedaży został on kupiony, możesz z niego korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dostęp do kursu jest tak długo, jak istnieje firma Pracownia Krawiecko-Konstrukcyjna Klaudia Prusińska, NIP 5321993622. 

Ostateczna lista zakupów jest zależna od tego, w jaki sposób chcesz wykończyć swój projekt. Zalecam najpierw przejrzenie/przejście kursu, a dopiero potem podjąć decyzję o zakupie konkretnych materiałów i dodatków. Podstawową listę zakupów znajdziesz w tabeli zużycia materiałów w podręczniku kursowym. 

Kurs nie zawiera wykrojów do uszycia sukienk i topu gorsetowego. Wykonujemy konstrukcję góry, miseczki i spódnicy krok po kroku według opracowanej instrukcji.

Po zaksięgowaniu płatności, automatycznie dostaniesz e-mail ze swoim loginem i hasłem, które dają Ci dostęp do kursu. Swoje hasło do logowania możesz w każdej chwili zmienić. Jeżeli nie otrzymasz maila na skrzynkę odbiorczą, sprawdź proszę foldery SPAM, Oferty, Inne w pierwszej kolejności. Jeżeli nie dotarł, napisz do mnie maila w tej sprawie na kontakt@szyciebielizny.pl.

W tym kursie nie ma gotowych wykrojów, jest instrukcja kreślenia konstrukcji. Na jej podstawie możesz narysować siatkę konstrukcyjną na miarę klientki i uszyć jej suknie. Wszystkie zawarte materiały w kursie (pisemne, do druku, zdjęcia, filmy itd.) nie mogą być wykorzystywane w sposób komercyjny. Nie można na ich podstawie opracowywać warsztatów, prowadzić ich, przekazywać dostępu do materiałów opisanych wyżej osobom trzecim jak i dostępu do platformy kursowej. 

Dokładny spis lekcji możesz pobrać TUTAJ.

By przejść kurs wystarczy Ci podstawowa maszyna do szycia. Wystarczy, że będziesz mieć w niej dwa ściegi – zygzak i ścieg prosty. Jeżeli zdecydujesz się na obrzucenie szwów wewnętrznych spódnicy na owerloku, do tej czynności potrzebujesz właśnie tej maszyny. Jednak osoby nieposiadające owerloka, mogą krawędź wewnętrzną podszewek obrzucić zygzakiem lub naszyć lamówkę.  

Wsparcie do kursu jest prowadzone na platformie kursowej na której osadzony jest zakupiony kurs. Pod każdą lekcją jest możliwość zadawania pytań oraz tworzenia własnych notatek na przyszłość. Dodatkowym wsparciem jest grupa na Facebooku Szycie Bielizny. Wsparcie udzielane jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 15. Więc jeśli zadasz pytanie przed lub po wyznaczonych godzinach, otrzymasz odpowiedź najprawdopodobniej następnego dnia roboczego w zależności od skomplikowania pytania lub potrzeby przygotowania dodatkowych materiałów wyjaśniających.

Kurs w edycji 2023 startuje już od 26.06.2023. Kurs podzielony jest według opublikowanego na tej stronie harmonogramu. 26.06 ukaże się moduł 1,2 i 3, 1.07 moduły 4 i 5, a 3.07 moduł bonusowy 6. Po zakończeniu każdego modułu dostępna jest lekcja do zadawania pytań i kurs, będzie rozwijany o wyjaśnienie dodatkowych zagadnień poruszanych przez kursantów.  Po 3.07 wszystkie lekcje są już dostępne do pracy własnej, w dowolnym momencie i czasie.

Z kursu można korzystać logując się na platformę kursową, otrzymując dane do zalogowania po zaksięgowaniu wpłaty. Platformę kursową możesz obsługiwać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Pliki dołączone w postaci PDF można obsługiwać na każdym z wyżej wymienionych nośników, pod warunkiem posiadania programu/aplikacji do obsługi plików w formacie PDF.

Shopping Cart
Scroll to Top