Kurs konstrukcji majtek

Rozwijaj swoją kreatywność i umiejętności projektowania bielizny na podstawowym kursie konstrukcji majtek! Przygotuj się na niezwykłą podróż przez bazowe style i fasony, od eleganckich majtek z wysokim stanem, po klasyczne figi, uwodzicielskie stringi oraz zmysłowe brazyliany. Nie zabraknie także okazji do realizacji majtek z fantazyjnymi cięciami.

W trakcie kursu będziesz mieć okazję nie tylko nauczyć się konstruowania majtek tradycyjnie na papierze, ale także opanować praktyczne umiejętności projektowania w programie do konstrukcji odzieży, Valentina. Dzięki temu będziesz swobodnie eksperymentować z różnymi projektami i dostosowywać je do indywidualnych preferencji.

Dołączając do kursu, stworzysz nie tylko bieliznę, ale także nabędziesz cenne umiejętności konstrukcyjne i pracy w programie.

Zobacz jak od środka wygląda kurs konstrukcji majtek. Poznaj wszystkie modele, które będziemy omawiać w tym kursie, jak wygląda praca na papierze i w programie Valentina. 

13 października 2023 roku o godzinie 08:00 dołącz do nowego kursu!

Rozwiń skrzydła!

Dzięki tylko temu jednemu, podstawowemu kursowi konstrukcji, będziesz w stanie skonstruować majtki, które zaprojektowane zostały od pierwszej kreski Twojego ołówka

Ten kurs to nie tylko próba skonstruowania i uszycia majtek na miarę, to kurs dający możliwość rozwinięcia swoich skrzydeł w projektowaniu bielizny.  

Spójrz na stworzony przeze mnie projekt kompletu bielizny w programie Procreate na iPad. Możesz również zaprojektować swoje majtki wraz z kursem przy pomocy manekina do projektowania dołączonego do kursu oraz własnego ołówka.

Zawartość kursu

Moduł 1 - Wstęp

W tym module opowiem Ci o całym kursie, jak się w nim poruszać, jak z nim pracować, a także zbierzemy i omówimy wszystkie potrzebne pomiary do wykreślenia konstrukcji. Przejdziemy przez wszystkie obliczenia wraz z omówieniem wpływu elastyczności materiału na konstrukcję oraz przez dodatkowe wskazówki ułatwiające wykreślenie konstrukcji.

Moduł 2 - Konstrukcja w programie

W kursie będziemy działać dwutorowo. Konstrukcję stworzony zarówno na papierze jak i w bezpłatnym programie Valentina. Wszystkie lekcje z zakresu konstrukcji i w programie wzajemnie się uzupełniają i dają dużą dawkę wiedzy. Dzięki konstrukcji wykonanej w programie, możesz w każdym miejscu i czasie dowolnie modyfikować siatkę.

Moduł 3 - Konstrukcja na papierze

Konstrukcja metodą na płasko na papierze to konstrukcja klasyczna, którą również szeroko omówię w tym kursie. Dzięki podręcznikowi dołączonemu do kursu, żadna z metod konstrukcji nie będzie sprawiała Ci kłopotów i osiągniesz rezultaty jakie sobie zaplanujesz. Konstrukcja na papierze pozwala lepiej wyczuć naturalne ruchy ręki i pracy w skali 100%.

Moduł 4 - Odszycie próbne

Kluczowym etapem, nie do pominięcia, jest odszycie próbne podstawowej oraz przemodelowanej konstrukcji. Pokażę Ci jak je wykonuję, na co zwracam uwagę, przeanalizujemy odszycie próbne na dwie różne sylwetki manekinów, także w trakcie wprowadzę poprawki, które wpłyną na końcowy wygląd odszycia.

Moduł 5 - Dopasowywanie szablonu

Wiedza w tym module jest uniwersalna nie tylko do tworzenia konstrukcji i dopasowywania jej do ciała, ale również gdy szyjemy z gotowych wykrojów. Jednak to przy tworzeniu samodzielnie konstrukcji uczymy się analizować sylwetkę jak przy odszyciu próbnym i wprowadzamy potrzebne zmiany. Pokażę wprowadzenie poprawek zarówno na papierze jak i w programie Valentina.

Moduł 6 - Modelowanie różne kroje

Podstawowa konstrukcja to majtki o klasycznym wysoki stanie, zakrywające pośladki. Jednak chcę pokazać Ci jak przejść od wyjściowej konstrukcji do fig, brazylianów, stringów czy modelowania z dodatkowymi cięciami. Pokażę Ci jak analizuję konstrukcję, planuję cięcia oraz wykorzystanie poszczególnych materiałów na konkretne elementy szablonu.

Moduł 7 - BONUS Szycie

Nie jest to typowy kurs szycia, ale oprócz lekcji z szycia odszycia próbnego, uszyjemy modelowanie z cięciami. Dzięki tylko tej jednej lekcji szycia samodzielnie wymodelowanych majtek, poznamy takie techiki szycia jak: wszywanie gumy łamanej, wszywanie gumy obszywkowej, odbicia lustrzane koronki na różnych elementach, naszywanie ozdobnych wstawek z koronki na siatkę i dzianinę, łączenie elementów składających się z kilku warstw, łączenie i wykończenie wkładki z zakrytym szwem łączącym na przodzie i równym połączeniem z koronką na tyle.

Co jeszcze?

Podręcznik do kursu

Jak w każdym kursie konstrukcji, i w tym w opracowaniu do kursu znajdziesz  wszystkie informacje o tym,  jakie pomiary będą Ci potrzebne, jakie wykonać obliczenia, omówienia najważniejszych kwestii takich jak elastyczność materiału oraz oczywiście opis każdego kroku, by wykreślić podstawową konstrukcję majtek.

Dodatkowo otrzymasz

Cena kursu

Kurs konstrukcji majtek

konstrukcja na papierze i w programie Valentina
249
199 promocja trwa od 13.10 do 13.11
 • bezterminowy dostęp
 • grupa wsparcia
 • 26 szczegółowych lekcji video
 • przyjazna platforma kursowa

Inne kursy

sprawdź inne dostępne kursy w mojej ofercie
 • Kurs szycia majtek, braletów oraz biustonosza na fiszbinie
 • Kurs szycia strojów kąpielowych
 • Kurs szycia i konstrukcji topów i sukienek gorsetowych
 • Kurs z podstaw obsługi programu Valentina

Platforma kursowa

Wszystkie kursy które tworzę, odbywają się na specjalnej i przyjaznej platformie kursowej. Dostęp do platformy i kursu jest nieograniczony czasem i sprzętem. Możesz korzystać z niej zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Na platformie można kupić kurs jak i zalogować się na swoje konto. Platforma kursowa, jest dostępna pod adresem kursy.szyciebielizny.pl. Przygotowałam dla Ciebie film, w którym pokazuję jak wygląda od środka platforma kursowa.

Czego się nauczysz w kursie?

 • ściągać pomiary z ciała do wykonania konstrukcji
 • wykonywać obliczenia według danych potrzebnych do kreślenia konstrukcji majtek
 • kreślić bazową konstrukcję majtek
 • modelować majtki z wysokim stanem, figi, brazyliany oraz stringi
 • modelować majtki fantazyjne z cięciami
 • tworzyć szablon z wykreślonej formy majtek zgodnie z wykończeniem
 • wykonywać odszycie próbne oraz przeprowadzać jego analizę na sylwetce reprezentowaną przez manekiny w dwóch różnych rozmiarach
 • szyć zaprojektowane majtki z cięciami używając surowców takich jak: koronka, siatka elastyczna, dzianina mikrofibra, guma łaman oraz guma obszywkowa
 • pracować z konstrukcją w bezpłatnym programie Valentina

Najważniejsze informacje przed przystąpieniem do kursu

Dostęp do kursu otrzymujesz na czas nieograniczony, bez względu na to w którym dniu sprzedaży został on kupiony, możesz z niego korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dostęp do kursu jest tak długo, jak istnieje firma Pracownia Krawiecko-Konstrukcyjna Klaudia Prusińska, NIP 5321993622. 

Lista potrzebnych materiałów do uszycia każdego projektu w kursie znajduje się TUTAJ do pobrania. 

Po zaksięgowaniu płatności, automatycznie dostaniesz e-mail ze swoim loginem i hasłem, które dają Ci dostęp do kursu. Swoje hasło do logowania możesz w każdej chwili zmienić. Jeżeli nie otrzymasz maila na skrzynkę odbiorczą, sprawdź proszę foldery SPAM, Oferty, Inne w pierwszej kolejności. Jeżeli nie dotarł, napisz do mnie maila w tej sprawie na kontakt@szyciebielizny.pl.

Wszystkie zawarte materiały w kursie (pisemne, do druku, zdjęcia, filmy itd.) nie mogą być wykorzystywane w sposób komercyjny. Nie można na ich podstawie opracowywać warsztatów, prowadzić ich, przekazywać dostępu do materiałów opisanych wyżej osobom trzecim jak i dostępu do platformy kursowej. Na podstawie przekazanej metody konstrukcji możesz jednak szyć dla siebie oraz dla klientów na miarę lub tworzyć gotowe szablony i wykroje.

Dokładny spis lekcji możesz pobrać TUTAJ.

W najbardziej komfortowej sytuacji będziesz potrzebować dwóch maszyn. Maszyny wieloczynnościowej ze ściegiem prostym zygzakiem i/lub trójskokiem. Dodatkowo do estetycznego wykończenia oraz zszycia kluczowych elementów ze sobą, przyda Ci się overlock 4 nitkowy. Jeżeli nie posiadasz overlocka, użyj w maszynie domowej ściegów elastycznych by zszyć np. boki i wkładkę majtek.

Wsparcie do kursu jest prowadzone na platformie kursowej na której osadzony jest zakupiony kurs. Pod każdą lekcją jest możliwość zadawania pytań oraz tworzenia własnych notatek na przyszłość. Dodatkowym wsparciem jest grupa na Facebooku Szycie Bielizny. Wsparcie udzielane jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 15. Więc jeśli zadasz pytanie przed lub po wyznaczonych godzinach, otrzymasz odpowiedź najprawdopodobniej następnego dnia roboczego w zależności od skomplikowania pytania lub potrzeby przygotowania dodatkowych materiałów wyjaśniających.

Z kursu można korzystać logując się na platformę kursową, otrzymując dane do zalogowania po zaksięgowaniu wpłaty. Platformę kursową możesz obsługiwać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Pliki dołączone w postaci PDF można obsługiwać na każdym z wyżej wymienionych nośników, pod warunkiem posiadania programu/aplikacji do obsługi plików w formacie PDF.

Shopping Cart
Scroll to Top