Kurs konstrukcji majtek

Rozwijaj swoją kreatywność i umiejętności projektowania bielizny na podstawowym kursie konstrukcji majtek! Przygotuj się na niezwykłą podróż przez bazowe style i fasony, od eleganckich majtek z wysokim stanem, po klasyczne figi, uwodzicielskie stringi oraz zmysłowe brazyliany. Nie zabraknie także okazji do realizacji majtek z fantazyjnymi cięciami.

W trakcie kursu będziesz mieć okazję nie tylko nauczyć się konstruowania majtek tradycyjnie na papierze, ale także opanować praktyczne umiejętności projektowania w programie do konstrukcji odzieży, Valentina. Dzięki temu będziesz swobodnie eksperymentować z różnymi projektami i dostosowywać je do indywidualnych preferencji.

Dołączając do kursu, stworzysz nie tylko bieliznę, ale także nabyjesz cenne umiejętności konstrukcyjne i pracy w programie.

Zobacz jak od środka wygląda kurs konstrukcji majtek. Poznaj wszystkie modele, które będziemy omawiać w tym kursie, jak wygląda praca na papierze i w programie Valentina. 

9 października 2023 roku o godzinie 19:00 dołącz do nowego kursu!

Dołącz bezpłatnie lub wesprzyj pracownię!

Serdecznie zapraszam do skorzystania z mojego darmowego kursu obsługi programu Valentina, dedykowanego konstrukcjom odzieżowym. Do 24 września można bezpłatnie dołączyć do kursu, który pozwala na poznanie programu od podstaw, aż po stworzenie gotowego szablonu odzieżowego – w tym przypadku, T-Shirtu. Po 24 września, kurs wraca do regularnej ceny 69 zł.

Jednakże, aby umożliwić pracowni kontynuację udostępniania wartościowych materiałów i wsparcia, chcę  zachęcić do rozważenia opcji płatnej, czyli dołączenia od 11 sierpnia do 24 września za jedyne 29 złotych, czyli w okresie bezpłatnego dostępu. W ramach tej opcji również otrzymasz nieograniczony dostęp do kursu oraz pomożesz wspierać pracownię, abym mogła dalej tworzyć wysokiej jakości treści edukacyjne. W obu opcjach dostajesz dostęp bezterminowo , ze wszystkimi aktualizacjami bez dodatkowych kosztów.

Twoje wsparcie pomoże mi utrzymać serwis, rozwijać nowe projekty i umożliwi kontynuację udostępniania cennych materiałów dla społeczności zainteresowanej konstrukcjami odzieżowymi.

Dziękuję za zainteresowanie i chęć wspierania bieliźnianej pracowni!

Zawartość kursu

Moduł 1 - Konstrukcja na papierze

Opowiem Ci czym dokładnie jest program Valentina i jakie ma możliwości. Pobierzesz dodatkowe materiały do kursu, które możesz sobie wydrukować. Ponad 160 stronicowy podręcznik jako przewodnik oraz ściąga z najważniejszych skrótów klawiszowych, które ułatwią oraz przyśpieszą pracę.

Moduł 2 - Konstrukcja w programie

Omówię skąd pobrać program, jak wybrać odpowiednią wersję, jak aktualizować program. Poznamy główny interfejs programu oraz wszystkie narzędzia do tworzenia konstrukcji oraz nawigowania pomiędzy funkcjami i trybami programu oraz narysujemy pierwszy projekt jakim jest kwadrat kontrolny.

Moduł 3 - Odszycie próbne

Wprowadzisz do aplikacji Tape wszystkie pomiary, narysujesz krok po kroku konstrukcję  T-shirtu, stworzysz formę, dodasz nitkę prostą, etykiety oraz zapasy na szwy i wykończenia.  Nauczysz się drukowania gotowego szablonu według dwóch metod i poznasz aplikację Puzzle do tworzenia układu druku.

Moduł 4 - Dopasowywanie szablonu

Opowiem Ci czym dokładnie jest program Valentina i jakie ma możliwości. Pobierzesz dodatkowe materiały do kursu, które możesz sobie wydrukować. Ponad 160 stronicowy podręcznik jako przewodnik oraz ściąga z najważniejszych skrótów klawiszowych, które ułatwią oraz przyśpieszą pracę.

Moduł 5 - Modelowanie na inne kroje

Omówię skąd pobrać program, jak wybrać odpowiednią wersję, jak aktualizować program. Poznamy główny interfejs programu oraz wszystkie narzędzia do tworzenia konstrukcji oraz nawigowania pomiędzy funkcjami i trybami programu oraz narysujemy pierwszy projekt jakim jest kwadrat kontrolny.

Moduł 6 - BONUS

Wprowadzisz do aplikacji Tape wszystkie pomiary, narysujesz krok po kroku konstrukcję  T-shirtu, stworzysz formę, dodasz nitkę prostą, etykiety oraz zapasy na szwy i wykończenia.  Nauczysz się drukowania gotowego szablonu według dwóch metod i poznasz aplikację Puzzle do tworzenia układu druku.

Co jeszcze?

Podręcznik do kursu

Co oprócz kursu? Oprócz wszystkich nagranych lekcji video, otrzymasz ponad 160 stronicowy podręcznik jako przewodnik po całym kursie ze wszystkimi najważniejszymi informacjami z lekcji video, a każdy etap prac wykonywany w programie jest w nim opisany krok po kroku.

Dodatkowo do kursu dołączam oddzielną ściągę skrótów klawiszowych, które z pewnością ułatwią i przyśpieszą Twoją pracę z programem. Są to najczęściej używane skróty w obsłudze Valentiny.

Dodatkowo otrzymasz

Cena kursu

Valentina

kurs obsługi programu do konstrukcji
69
0 bezpłatny kurs tylko do 24.09.2023
 • bezterminowy dostęp
 • grupa wsparcia - Technologia w krawiectwie dla hobbystów
 • ponad 160 stron podręcznika do obsługi programu i instrukcji krok po kroku do każdego zadania w kursie

Inne kursy

sprawdź inne dostępne kursy w mojej ofercie
 • Kurs szycia majtek
 • Kurs szycia braletów
 • Kurs szycia biustonosza na fiszbinie
 • Kurs szycia strojów kąpielowych
 • Kurs szycia i konstrukcji topów i sukienek gorsetowych

Platforma kursowa

Wszystkie kursy które tworzę, odbywają się na specjalnej i przyjaznej platformie kursowej. Dostęp do platformy i kursu jest nieograniczony czasem i sprzętem. Możesz korzystać z niej zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Na platformie można kupić kurs jak i zalogować się na swoje konto. Platforma kursowa, jest dostępna pod adresem kursy.szyciebielizny.pl. Przygotowałam dla Ciebie film, w którym pokazuję jak wygląda od środka platforma kursowa.

Czego się nauczysz w kursie?

 • pobierać i instalować darmowy program Valentina
 • wybierać wersję odpowiednią do systemu operacyjnego komputera
 • przygotowywać program do pracy wprowadzając odpowiednie ustawienia na początek
 • poznasz wszystkie narzędzia dostępne w kursie oraz będziesz wiedzieć do czego można je wykorzystywać
 • rysować pierwsze proste projekty na przykład kwadrat kontrolny
 • wprowadzać pomiary do aplikacji Tape
 • tworzyć od początku do końca podstawową konstrukcję na T-Shirt
 • tworzyć formę z narsyowanej konstrukcji
 • dodawać nitkę prostą, etykiety elementów szablonu oraz zapasy na szwy i wykończenia potrzebne do odszycia próbnego
 • drukować gotowy szablon bezpośrednio z programu oraz korzystając z aplikacji Puzzle

i wiele innych …

Najważniejsze informacje przed przystąpieniem do kursu

Dostęp do kursu otrzymujesz na czas nieograniczony, bez względu na to w którym dniu sprzedaży został on kupiony, możesz z niego korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dostęp do kursu jest tak długo, jak istnieje firma Pracownia Krawiecko-Konstrukcyjna Klaudia Prusińska, NIP 5321993622. 

Nie musisz nic kupować. Wystarczy, że będziesz posiadać komputer z dostępem do internetu oraz domową drukarkę, jeżeli chcesz wydrukować stworzony szablon oraz pomoce dydaktyczne.

Po zaksięgowaniu płatności, automatycznie dostaniesz e-mail ze swoim loginem i hasłem, które dają Ci dostęp do kursu. Swoje hasło do logowania możesz w każdej chwili zmienić. Jeżeli nie otrzymasz maila na skrzynkę odbiorczą, sprawdź proszę foldery SPAM, Oferty, Inne w pierwszej kolejności. Jeżeli nie dotarł, napisz do mnie maila w tej sprawie na kontakt@szyciebielizny.pl.

Wszystkie zawarte materiały w kursie (pisemne, do druku, zdjęcia, filmy itd.) nie mogą być wykorzystywane w sposób komercyjny. Nie można na ich podstawie opracowywać warsztatów, prowadzić ich, przekazywać dostępu do materiałów opisanych wyżej osobom trzecim jak i dostępu do platformy kursowej. 

Dokładny spis lekcji możesz pobrać TUTAJ.

Nie jest to kurs szycia, ale jeżeli chcesz uszyć rzecz ze stworzonego szablonu, przyda Ci się w wersji minimalnej podstawowa maszyna domowa posiadająca ścieg prosty oraz zygzak. 

Wsparcie do kursu jest prowadzone na platformie kursowej na której osadzony jest zakupiony kurs. Pod każdą lekcją jest możliwość zadawania pytań oraz tworzenia własnych notatek na przyszłość. Dodatkowym wsparciem jest grupa na Facebooku Szycie Bielizny. Wsparcie udzielane jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 15. Więc jeśli zadasz pytanie przed lub po wyznaczonych godzinach, otrzymasz odpowiedź najprawdopodobniej następnego dnia roboczego w zależności od skomplikowania pytania lub potrzeby przygotowania dodatkowych materiałów wyjaśniających.

Z kursu można korzystać logując się na platformę kursową, otrzymując dane do zalogowania po zaksięgowaniu wpłaty. Platformę kursową możesz obsługiwać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Pliki dołączone w postaci PDF można obsługiwać na każdym z wyżej wymienionych nośników, pod warunkiem posiadania programu/aplikacji do obsługi plików w formacie PDF.

Shopping Cart
Scroll to Top