Kurs obsługi programu Valentina - podstawy

Dołącz do nowego kursu – obsługi darmowego programu do konstrukcji odzieżowych Valentina!

Valentina to program do konstrukcji nie tylko odzieży, ale również bielizny, akcesoriów takich jak torby, kosmetyczki, dla zwierząt i wszystkiego tego, co chcemy produkować szyjąc.

Kurs jest pierwszym etapem nauki obsługi programu. Poznacie wszystkie podstawowe funkcje, dodatkowe aplikacje, stworzycie swój pierwszy projekt T-shirtu oraz nauczycie się drukować przygotowany szablon na domowej drukarce. 

Poznaj w skrócie wszystko to, co chcę przekaząć w kursie z podstaw obsługi programu Valentina. Zajrzyj do środka dzięki kilku fragmentom pracy z szablonem oraz prezentację podręcznika i ściągi skrótów klawiszowych do druku.

Zawartość kursu

Wstęp do kursu

Opowiem Ci czym dokładnie jest program Valentina i jakie ma możliwości. Pobierzesz dodatkowe materiały do kursu, które możesz sobie wydrukować. Ponad 160 stronicowy podręcznik jako przewodnik oraz ściąga z najważniejszych skrótów klawiszowych, które ułatwią oraz przyśpieszą pracę.

Moduł 1 - moduł bazowy

Omówię skąd pobrać program, jak wybrać odpowiednią wersję, jak aktualizować program. Poznamy główny interfejs programu oraz wszystkie narzędzia do tworzenia konstrukcji oraz nawigowania pomiędzy funkcjami i trybami programu oraz narysujemy pierwszy projekt jakim jest kwadrat kontrolny.

Moduł 2 - moduł treningowy

Wprowadzisz do aplikacji Tape wszystkie pomiary, narysujesz krok po kroku konstrukcję  T-shirtu, stworzysz formę, dodasz nitkę prostą, etykiety oraz zapasy na szwy i wykończenia.  Nauczysz się drukowania gotowego szablonu według dwóch metod i poznasz aplikację Puzzle do tworzenia układu druku.

Co jeszcze?

Podręcznik do kursu

Co oprócz kursu? Oprócz wszystkich nagranych lekcji video, otrzymasz ponad 160 stronicowy podręcznik jako przewodnik po całym kursie ze wszystkimi najważniejszymi informacjami z lekcji video, a każdy etap prac wykonywany w programie jest w nim opisany krok po kroku.

Dodatkowo do kursu dołączam oddzielną ściągę skrótów klawiszowych, które z pewnością ułatwią i przyśpieszą Twoją pracę z programem. Są to najczęściej używane skróty w obsłudze Valentiny.

Dodatkowo otrzymasz

Cena kursu

Valentina

kurs obsługi programu do konstrukcji
69
 • bezterminowy dostęp
 • grupa wsparcia - Technologia w krawiectwie dla hobbystów
 • ponad 160 stron podręcznika do obsługi programu i instrukcji krok po kroku do każdego zadania w kursie
 • wszystkie pliki z gotowej konstrukcji

Inne kursy

sprawdź inne dostępne kursy w mojej ofercie
 • Kurs szycia majtek
 • Kurs szycia braletów
 • Kurs szycia biustonosza na fiszbinie
 • Kurs szycia strojów kąpielowych
 • Kurs szycia i konstrukcji topów i sukienek gorsetowych

Platforma kursowa

Wszystkie kursy które tworzę, odbywają się na specjalnej i przyjaznej platformie kursowej. Dostęp do platformy i kursu jest nieograniczony czasem i sprzętem. Możesz korzystać z niej zarówno na komputerze, telefonie czy tablecie. Na platformie można kupić kurs jak i zalogować się na swoje konto. Platforma kursowa, jest dostępna pod adresem kursy.szyciebielizny.pl. Przygotowałam dla Ciebie film, w którym pokazuję jak wygląda od środka platforma kursowa.

Czego się nauczysz w kursie?

 • pobierać i instalować darmowy program Valentina
 • wybierać wersję odpowiednią do systemu operacyjnego komputera
 • przygotowywać program do pracy wprowadzając odpowiednie ustawienia na początek
 • poznasz wszystkie narzędzia dostępne w kursie oraz będziesz wiedzieć do czego można je wykorzystywać
 • rysować pierwsze proste projekty na przykład kwadrat kontrolny
 • wprowadzać pomiary do aplikacji Tape
 • tworzyć od początku do końca podstawową konstrukcję na T-Shirt
 • tworzyć formę z narsyowanej konstrukcji
 • dodawać nitkę prostą, etykiety elementów szablonu oraz zapasy na szwy i wykończenia potrzebne do odszycia próbnego
 • drukować gotowy szablon bezpośrednio z programu oraz korzystając z aplikacji Puzzle

i wiele innych …

Najważniejsze informacje przed przystąpieniem do kursu

Dostęp do kursu otrzymujesz na czas nieograniczony, bez względu na to w którym dniu sprzedaży został on kupiony, możesz z niego korzystać gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Dostęp do kursu jest tak długo, jak istnieje firma Pracownia Krawiecko-Konstrukcyjna Klaudia Prusińska, NIP 5321993622. 

Nie musisz nic kupować. Wystarczy, że będziesz posiadać komputer z dostępem do internetu oraz domową drukarkę, jeżeli chcesz wydrukować stworzony szablon oraz pomoce dydaktyczne.

Program Valentina jest bezpłatny i możesz pobrać go TUTAJ. Pracujemy w kursie na wersji 0.7.52.0 na dzień 11.08.2023 roku. Kurs jest opracowany na wersji systemowej Mac OS, a w instrukcji użytkownika są wskazane różnice pomiędzy systemem Windows i Mac OS.

Po zaksięgowaniu płatności, automatycznie dostaniesz e-mail ze swoim loginem i hasłem, które dają Ci dostęp do kursu. Swoje hasło do logowania możesz w każdej chwili zmienić. Jeżeli nie otrzymasz maila na skrzynkę odbiorczą, sprawdź proszę foldery SPAM, Oferty, Inne w pierwszej kolejności. Jeżeli nie dotarł, napisz do mnie maila w tej sprawie na kontakt@szyciebielizny.pl.

Wszystkie zawarte materiały w kursie (pisemne, do druku, zdjęcia, filmy itd.) nie mogą być wykorzystywane w sposób komercyjny. Nie można na ich podstawie opracowywać warsztatów, prowadzić ich, przekazywać dostępu do materiałów opisanych wyżej osobom trzecim jak i dostępu do platformy kursowej. 

Dokładny spis lekcji możesz pobrać TUTAJ.

Nie jest to kurs szycia, ale jeżeli chcesz uszyć rzecz ze stworzonego szablonu, przyda Ci się w wersji minimalnej podstawowa maszyna domowa posiadająca ścieg prosty oraz zygzak. 

Wsparcie do kursu jest prowadzone na platformie kursowej na której osadzony jest zakupiony kurs. Pod każdą lekcją jest możliwość zadawania pytań oraz tworzenia własnych notatek na przyszłość. Dodatkowym wsparciem jest grupa na Facebooku Szycie Bielizny. Wsparcie udzielane jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 9 do 15. Więc jeśli zadasz pytanie przed lub po wyznaczonych godzinach, otrzymasz odpowiedź najprawdopodobniej następnego dnia roboczego w zależności od skomplikowania pytania lub potrzeby przygotowania dodatkowych materiałów wyjaśniających.

Z kursu można korzystać logując się na platformę kursową, otrzymując dane do zalogowania po zaksięgowaniu wpłaty. Platformę kursową możesz obsługiwać na komputerze stacjonarnym, laptopie, tablecie czy telefonie komórkowym. Pliki dołączone w postaci PDF można obsługiwać na każdym z wyżej wymienionych nośników, pod warunkiem posiadania programu/aplikacji do obsługi plików w formacie PDF.

Shopping Cart
Scroll to Top