Bokserki Sara – nowy wykrój

Bokserki Sara to wykrój stworzony w rozmiarówce damskiej, jednak może być traktowany jako projekt unisex. Bokserki w swojej formie bardzo przypominają klasyczne męskie bieliźniane bokserki, jednak nie posiadają podziału oraz zaokrąglenia na przednim panelu.

Posiadają bardzo wygodny klin w kroczu, który razem z przednim panelem może być uszyty z podszewką lub bez, w zależności od zastosowania. Podszewkę najczęściej wszywa się do wersji bieliźnianej bokserek, natomiast w przypadku wykorzystania wykroju jako spodenki sportowe, można pominąć etap wszywania podszewki.

Bokserki posiadają wysoki stan, który jest lekko opadający na środkowej części przodu brzucha na linii talii oraz odrobinę podwyższony na tyle po to, by zachować zakrycie ciała podczas każdego rodzaju ruchu.

Do uszycia bokserek Sara można wykorzystać materiały takie jak jersey bawełniany z elastanem, dresówka pętelka z elastanem czy sportowa lycra. Wykorzystanie konkretnego materiału, zależy od tego jaki rodzaj bokserek chcemy uszyć.

Możesz stworzyć typowe bieliźniane bokserki w których sprawdzi się delikatny jersey bawełniany, wiskozowy czy bambusowy z elastanem, o gramaturze ok 200 (skład: włókna główne + ok. 5-7% elastanu). Do uszycia spodenek sportowych możesz także wykorzystać dresówkę pętelkę z elastanem lub lycrę. Bokserki mogą posłużyć Ci do różnego rodzaju ćwiczeń czy po prostu do chodzenia po domu. Oczywiście możesz wykorzystać również koronki elastyczne na różne wstawki na przykład na nogawkach bokserek.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart
Scroll to Top