Prasulce krawieckie
Już od 7 października 2024 roku, pracowni drewniane prasulce krawieckie! Na początku startujemy z dwoma modelami – miseczka oraz żelazko. Jeżeli szukasz takich na polskim rynku to te prasulce będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Słuchamy swoich klientów i jeżeli marzy Ci się inny model, daj nam znać! Pracujemy także obecnie nad nowymi koncepcjami, by zaspokoić potrzeby osób szyjących.
Czas produkcji jest długi i wymagający. A same prasulce musza być wykonane idealnie, zgodnie z naszymi wytycznymi i standardami. Dlatego powstała ta strona informacyjna, na której możesz znaleźć wszystkie podstawowe informacje przed oficjalną premierą. Poniżej przeczytasz jakie modele przygotowaliśmy na początek, ich cechy charakterystyczne oraz sposób dbania.
Prasulce krawieckie
Drewniane prasulce krawieckie, które prezentujemy jako pierwsze, mogą być używane razem oraz samodzielnie. Jeżeli nie szyjesz bielizny, a tylko ubrania czy dodatki, po prostu wybierz to, co jest Ci potrzebne. Poniżej znajdziesz wszystkie podstawowej informacje o pochodzeniu prasulców oraz jak o nie dbać, by służyły na lata.
Prasulec miseczka
Miseczka swoją nazwą nawiązuje do podstawowej funkcji, czyli formowania szwów w miseczkach biustonoszy, braletów, strojów kąpielowych czy sportowych. Jednak możesz ją wykorzystać zarówno w gorsetach jak i codziennej odzieży wszędzie tam, gdzie musicie uformować prasowaniem wypukłe elementy, nawet takie jak zaszewki.
Prasulec żelazko
Żelazko jest najbardziej uniwersalnym prasulcem w ofercie. Możesz używać go spłaszczania szwów, które uprzednio zostały zszyte i przeprasowane. Dzięki niemu, zachowasz zastygnięty kształt zapasu na szwy. Idealnie sprawdzi się na przykład do formowania lamówek ciętych ze skosu, czyli ogólnie do utrwalania przeprasowanych elementów.
Co więcej?
- Prasulce są w 100% produkowane w Polsce, w polskiej stolarni
- Baza prasulców to trwałe drzewo bukowe
- Prasulce tapicerowane, posiadają profesjonalną piankę oraz jersey bawełniany z elastanem jako materiał wierzchni
- Prasulce stworzyliśmy tak, by istniała możliwość ponownego tapicerowania po zużyciu materiałów
- Prasulce składające się z kilku elementów połączonych ze sobą, są rozbieralne, dlatego ponowne tapicerowanie można również wykonać samodzielnie
- Drewno bukowe nie jest impregnowane, olejowane czy zabezpieczane w jakikolwiek sposób, dlatego wymaga pielęgnacji oraz konserwacji - dzięki temu unikamy plam i odbarwień na prasowanych materiałach
- Kształty oraz rozmiary prasulców są opracowane w ten sposób, by ich używanie było najbardziej uniwersalne jak to możliwe
- Prasulce są produkowane na bieżaco po skończeniu każdego rzutu produkcyjnego, więc jeżeli nie ma ich obecnie na stanie, to znaczy, że czekamy na kolejną dostawę
- Do każdego zakupionego prasulca otrzymujesz instrukcję pielęgnacji w formie papierowej oraz video
Jak dbać o prasulce?
Aby prasulce wyglądały jak nowe przez długi czas, mamy kilka prostych wskazówek pielęgnacyjnych, które warto zastosować. Przy zakupie prasulców jest dołączony poradnik pielęgnacji prasulców, a dodatkowo można obejrzeć poniższy film.
Najważniejsze informacje o prasulcach
Prasulce można wykorzystać do wielu czynności. Model miseczka do biustonoszy, kostiumów kąpielowych, gorsetów i innej bielizny. Przy jego pomocy można również prasować zaszewki na piersi, formować drobne detale, prasować i prasować różne elementy. Natomiast prasulce żelazko ustawiania szwów podczas procesu obróbki cieplnej na mokro. Drewno, z którego wykonane jest żelazko, doskonale pochłania wilgoć i parę wodną z powierzchni tkaniny, utrwalając w ten sposób wymagany kształt. Po wystygnięciu, szwy stają się gładkie, co jest szczególnie widoczne przy pracy z grubymi tkaninami garniturowymi i płaszczowymi. Dodatkowo za pomocą żelazka znacznie łatwiej jest uzyskać schludne odszycie oraz kształt kieszeni, klap i innych drobnych detali. Używanie żelazka pozbycie się różnych zagniecień powstających przy prasowaniu.
Aby prasulce wyglądały jak nowe przez długi czas, mamy kilka prostych wskazówek pielęgnacyjnych, które warto zastosować.
Nasze produkty wymagają:
1. Unikania prania i długiego moczenia w wodzie. Jeśli się zabrudzą, wystarczy je szybko opłukać ciepłą wodą i od razu osuszyć.
2. Suszenia w naturalny sposób – unikaj używania kaloryfera, suszarki do włosów i bezpośredniego światła słonecznego. Przechowuj je z dala od tych źródeł ciepła.
3. Jeśli powierzchnia stanie się szorstka, przetrzyj ją papierem ściernym o ziarnistości P180.
4. Unikaj upuszczania i uderzeń.
5. Przechowuj prasulce tapicerowane, które mają warstwę z pianki poliuretanowej w miejscach, które nie są nasłonecznione.
To wszystko! Stosując się do tych prostych zasad, będziesz cieszyć się naszymi produktami przez bardzo długi czas.
Drewniane prasulce są wykonane z ogromną starannością i przykładamy uwagę do tego, aby były najgładsze na swojej powierzchni. Jednak należy wziąć pod uwagę, że powierzchnia może z czasem stać się szorstka. Spowodowane jest to normalną reakcją drewna na wilgoć i parę. Dlatego należy zastosować się do naszych wskazówek o pielęgnacji i użytkowaniu prasulców. Zalecamy ostrożne używanie prasulców przy delikatnych tkaninach jak jedwab, szyfon itp.
Przy podstawach prasulców tapiecorwanych znajdują się lub mogą się znajdować niewielkie zagniecenia tkaniny od układania jej do montażu tapicerskiego – nie wpływa to na funkcjonalność.